skip to Main Content

Beszoktatás

A gyermekek igényeihez alkalmazkodva a gyermekek beszoktatása fokozatosan történik. A beszoktatási idő alatt (kb. 1 – 2 hét) a szülők gyermekükkel együtt, közösen vesznek részt a napközi életében. Szülővel történő fokozatos beszoktatás módszerének bevezetése a gondozó-nevelő munka egyik fontos feladata. A bölcsődében a szülők jelenléte biztonságot ad a kisgyermeknek és megkönnyíti az új környezethez való alkalmazkodást.

A kisgyermek és a gondozónő között fokozatosan kialakuló érzelmi kötődés segíti a környezet elfogadását, megkönnyíti a beilleszkedést. Az első nap egy órát töltenek a csoportban a szülővel, majd fokozatosan emelkedik a bent töltött idő. A beszoktatás első hetében a szülővel együtt, a második héten már a szülő állandó jelenléte nélkül, de rövidebb és fokozatosan emelt idővel történik. Az első napokban a szülő végzi a gondozási műveleteket, melyet a gondozónő megfigyel. Harmadik- negyedik naptól a gondozónő fokozatosan veszi át a szülőtől a gyermekkel kapcsolatos teendőket.

A gyermek ébrenléti ideje alatt a szülő rövidebb- hosszabb ideig távozhat a csoportszobából. A gyermekkel megbeszélve hagyja el a csoportszobát, így tudatosítja a gyermekben, hogy nem hagyja itt, ezekből a kis jelzésekből a gyermek megtanulja, hogy biztonságban érezheti magát. Az alvás jelenti a legnehezebb gondot, ezért ha szükséges a szülő még a második hét végéig is itt tartózkodik a bölcsődében az alvás ideje alatt, illetve az ébredés várható időpontjában.

A beszoktatás menetében figyelembe vesszük a gyermekek otthoni szokásait is.

Ruházat

A családi napközi biztosítja:
–   tisztálkodó szerek: fogkefe, fogkrém, WC-papír,szappan
–   tisztálkodó eszközök: kéztörlők, fésű, valamint
–   ágynemű, törölközők.
Ezek tisztán tartásáról a fenntartó gondoskodik.

A szülőknek a következő eszközökről kell gondoskodni:
–    a napköziben a gyermekek saját ruhájukat használják,
–    váltóruha és váltó cipő (szabadidőruha és nem kényes cipő),
–    pelenka, törlőkendő, popsi krém.
Ezek tisztán tartásáról a szülők gondoskodnak.

Betegség

A beiratkozás feltétele, hogy a gyermek rendelkezzen háziorvosi igazolással arról , hogy közösségbe mehet és a szükséges védőoltásokat megkapta (oltási könyv bemutatása).
Kérjük a szülőket, hogy a gyermek betegségét legkésőbb tárgynap reggel 09.00 óráig  jelezzék. Betegség esetén telefonon értesítjük a szülőt, gondviselőt, és a beteg gyermeket a többiektől elkülönítve ápoljuk, amíg érte nem jönnek. Betegség miatti hiányzást követően az ellátás folytatásának feltétele a gyermek gyógyultságát tanúsító háziorvosi igazolás bemutatása.

Szerződéskötés, fizetés

Az Elmer Családi napközi fenntartója és a szülő ellátási szerződést köt. A szerződést mindkét fél 60 napos határidővel, írásban mondhatja fel. A térítési díj az ellátási díjból és az étkezési díjból tevődik össze. Hiányzás esetén csak az étkezési díjat áll módunkban jóváírni akkor, ha a hiányzást a szülő a hiányzást megelőző nap 15.00 óráig bejelentette és lemondta. A térítési díj tárgyhó harmadikáig készpénzben a helyszínen vagy banki átutalással lehet fizetni.

Együttműködés a szülőkkel

A családi napközi az ellátásban részesülő gyermeket csak a törvényes képviselőnek adhatja át. Váratlan, előre nem látható akadály esetén a törvényes képviselőnek telefonon kell jeleznie, ha írásbeli felhatalmazással nem rendelkező, vagy abban nem szereplő személy viszi el a gyermeket.

Szülők a családi napköziben

A gyermekek nyugalma érdekében kérjük, hogy a szülők csak az átadás átvétel ideje alatt tartózkodjanak a családi napköziben. A szülők és gyermekek közös együttlétére rendezvényeink alkalmával biztosítunk lehetőséget.